Arkadaşlar merhaba,

09 Aralık 2021 Perşembe günü büyük bir gurur ve sevinç yaşadım.

Japonya İstanbul Başkonsolosluğu bizleri takdirname ile onure etti. En derin minnettarlığımı ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Uzun yıllardır Japonya İstanbul Başkonsolosluğu ile birlikte çalışmaktayız.

Onlar adına, tertipledikleri etkinliklerde aikido gösterileri gerçekleştiriyoruz.

Etkinliklerde gördüğüm en önemli nokta, Türk halkının Japonya’ya olan yoğun sevgisi oluyor. Ciddiyetle ve merakla takip edilmemizin sebebinin bu olduğunu düşünüyorum.

Bize bu fırsatı veren sayın yetkililere, buradan bir kere daha teşekkür etmek istiyorum.

20 yılı aşkın bir süredir, aikido vesilesiyle iç içe bulunduğum Japon kültürüne olan saygım ve sevgim perçinlenerek devam ediyor.

Bu süreçte Japon kültürünün ,kendi kültürümüzle çok ama çok fazla ortak yönü olduğunu bizzat deneyimleyerek keşfettim. Bu deneyimlerin bana bir çok değer kattığını , bir çoğunu hatırlattığını, sonuç olarak beni geliştirdiğini söylemek isterim.

Bu gelişim ve olumlu değişimi ,bana sağlayan aikidoyu ,dolayısıyla da Japon kültürünü daha fazla insana tanıştırabilmeyi temel amaçlarımdan biri olarak belirledim. Bu yönde aikidoya yakışır bir şekilde çalışmalarıma devam ediyorum.

Sayın Nishimaki bey ile aynı tatamide aikido çalışma fırsatı buldum. Keyifle aikido çalıştık.  Mütevazi kişiliği ile dojomuzdaki bütün arkadaşlarımıza, Japon insanının takdire şayan özelliklerini tekrar tekrar gösterdi. Kendisi ile tanışmış olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Bu nazik daveti için de çok teşekkür ediyorum.

En derin saygılarımla.