menu kapat

Sizden Gelenler

İsmail Hakkı Konevi

Hiç düşünmeyin. Aikidoya başlayın. Özgün aikido gayet nezih bir aile ortamı sunuyor. Selçuk hoca her konuda ilgili ve yardımcı oluyor. İki çocuğum da heyecanla katılıyor derslere 6 aydır. Gerek beden ve gerekse ruhsal olarak gelişimlerine katkısı yadsınamaz. Veliler için de nezih bir ortam . Rahatça seyredebiliyorsunuz. Hülya hanımın güzel kahvesini yudumlayarak sohbet edebileceğiniz bir ortamı da mevcut. Tüm Özgün aikido ailesine teşekkürler.

27 Şub 2020

Aydın Yuvalı

Oğlumun tabiri ile "Selçuk Sensei iç huzuru bulmuş" :)

27 Şub 2020

Erdem Çapanoğlu

İkiz oğullarım bu yıl başladılar. Ve müthiş bir gelişim yaşadılar. Gerek fiziksel gerek felsefi katkısı, kavrayışları geliştikce daha artacaktır. Selçuk hocamıza ve diğer hocalara katkılarından dolayı çok tesekkürler.

27 Şub 2020

Hülya Serhatlı Kaplaner

Son yıllara kadar düzenli spor yapmanın sadece sağlıklı ve formda kalmak İçin gerekli olduğu düşünülmekteydi. Oysa bugün düzenli spor yapan bireylerin okul yaşamından iş yaşamına kadar hayatın her alanında spor yapmayanlara göre daha başarılı oldukları gözlemlenmektedir. Üstelik bu sadece müsabakası olan sporlarla sınırlı değil, her tür düzenli fiziksel aktiviteyle bağlantılıdır. Michigan Eyalet üniversitesinden Dr.James Pivarnik tarafından 317 öğrenci üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, düzenli spor yapan çocukların (ve gençlerin) okuldaki sınav notları, spor yapmayanlara göre ortalama %30 daha yüksek olmuştur. Bu öğrenciler gözlemlendiğinde, sporun bu çocuklara öğrettiği sorumluluk alma, disiplin, liderlik, zamanı iyi kullanma, olumsuzluklarla başa çıkabilme ve yüksek özgüven gibi özellikleri sınıfa da taşıdıkları ve bunun akademik başarılarını önemli ölçüde arttırdığı tespit edilmiştir. New York, Rochester Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, düzenli yapılan spor, beyine doğru kan akışını artırarak sinir hücreleri arasında daha fazla bağlantı kurulmasını sağlar. Bunun sonucu olarak da kişinin konsantrasyonu artar, hafızası güçlenir, yaratıcılığı ve problem çözme yeteneği gelişir.

13 Kas 2019

Hasan Türker

7 yılı aşkın bir süredir oğlumun devam ettiği dojo da iyi bir Aikido eğitiminin yanısıra sevgili Selçuk hocamızın önderliğinde sevgi,saygi ve hoşgörü konusunda da kişisel gelişim kazanacağınız bir egitim merkezi olarak tercih edebilirsiniz. (Translated by Google) In addition to a good Aikido education in the dojo where my son has been going on for more than 7 years, you can choose as a training center where you will gain personal development in love, respect and tolerance under the leadership of our beloved teacher.

7 Eki 2019

zznorth lifeisajourney

Aikido içimde canlanan ve bir şekilde ait oldugumu parçam olduğunu düşündüğüm bir alandı. Aikidoyu yaşam şekline ve içinde yer aldığını düşündüğünüz felsefeye göre deneyimlemek ve yaşamak istiyorsanız kesinlikle Özgün Aikido ile başlamanızı veya devam etmenizi dilerim.. Her türlü çeşitliliği barındıran, her saniyesinde kendinizi yaşayacağınız ve çok güzel insanlarla birlikte öğrendiğiniz bir yer olacak..uzaktan bakmadan.. deneyimlemeye ne dersiniz.. şimdiden hoşgeldiniz..

29 Eyl 2019

Sibel Yoğuran

Eşim,5 yaşında Aikido derslerine başlayan oğlum ve benim.Her hafta keyifle giderek,gönül rahatlı ile oğlumuzu bıraktığımız ,çok değerli ve saygın hocalarımızın olduğu muhteşem bir yerdir..Oğlumuzun özgüvenini,bizim hayata bakış açımızı değiştirmiştir..Herkese yürekten tavsiye ederiz...

25 Eyl 2019

Ayca Yılmaz

Oğlum 10 yaşında, 4 yıldır Özgün Aikido'ya devam ediyoruz. Oğlumun severek katıldığı, yaz tatilinde özlediği tek etkinlik aikido. Aikido'da enerjisini doğru şekilde kullanmayı öğreniyor, güçleniyor ve kendine güveni gelişiyor. Ama asıl olarak da Selçuk Hocamızın pozitif disiplini aracılığıyla kurduğu alanda sevgi dolu bir topluluğun parçası olmanın mutluluğunu yaşıyor/yaşıyoruz. Ders çıkışı eve götürmekte zorlanıyorum. Tüm içtenliğimle tüm çocuklara tavsiye ediyorum.

25 Eyl 2019

Güneş Yalçınkaya 8 Yaşında-Kozyatağı Dojomuz öğrencisi

Beni eşsiz ve farklı kılan özelliğim , kendimi aikido ile savunmamdır.Bunu siyah rengiyle anlatabilirim.Çünkü siyah , bana zoru ve sonsuzu hatırlatır. Aikido bitmeyen ve zor bir spordur.

16 Eyl 2019

Sensei Selçuk Kaplaner

Uyumlu ama güçlü , özgüveni yüksek ama saygılı bireyler yetiştirebilmek için doğru adres AİKİDO'dur. ( Aikido is the right address for building adaptable but also strong, self-confident but also respectful individuals. )

23 Tem 2019