Shihan İhsan Özgün hocamız 1970’lerde judo yapmıştır. 1980′lerde Shihan Kenji Kumagai önderliğinde Aikido çalışmalarına başlamış ve farklı dojolarda aralıksız olarak devam etmiştir.

2004 yılında Shihan Kenji Kumagai’nin tavsiye ve ısrarları ve merhum işadamı Eser Tümen’in çok değerli katkıları ile İhsan Özgün hocamız dojomuzu 10 Nisan 2004 yılında Üsküdar Altunizade’de hizmete sunmuştur.

Shihan Kenji Kumagai dojomuzun adını “Kiryukaii Dojo” yani “Fırtına Topluluğu” koymuştur.

İlerleyen yıllarda İhsan Özgün hocamızın 40 yıllık bilgi,tecrübe ve birikimlerinin yansıtıldığı dojomuz, Aikido için bir ekol halini almış ve Morihei Ueshiba O’sensei’in felsefesinin hayat bulduğu bir yer olmuştur.

Bizim dojomuzun da olduğu gibi O’Sensei Morihei Ueshiba’nın 1931 yılında kurduğu Hombu Dojo’ya bağlı olan Hidaka Dojo’nun kurucusu Shihan Kenji Kumagai dojomuzu sık sık ziyaret etmekte ve seminerler düzenlemektedir.

Dojomuz 400 m² kapalı alan üzerinde bulunup çok geniş bir tatami (minder) sahasıyla rahat bir çalışma ortamı sunmaktadır.

Tatami üzerine verimli bir çalışma için gerekli olan ken (tahta kılıç), jo (sopa) ve tantu (kısa sopa) gibi tüm malzemeler mevcuttur.

Antrenman öncesi ve sonrası birlikte vakit geçirdiğimiz, mutfağı ile antrenmana giren çocuklarını bekleyen velilerimiz için ideal olan salonumuz doğum günlerimiz ve kutlama yemeklerimizi düzenlediğimiz ferah bir bölümdür.

Dojomuzda, wc ve duşların bulunduğu bay/bayan soyunma odaları mevcuttur.