Aikido okulumuz, 2004 yılında Shihan Kenji Kumagai’nin tavsiye ve ısrarları ile, merhum işadamı Eser Tümen’in çok değerli katkıları sayesinde 10 Nisan 2004’de Üsküdar Altunizade’de hizmete açılmıştır. 2021 yılında Ataşehir İçerenköy’deki yeni adresine taşınarak, çalışma ortamını ve şartlarını çok ileri bir noktaya getirmiştir.

Shihan Kenji Kumagai’nin KİRYUUKAİ (Fırtına Topluluğu) olarak adını koyduğu ilk dojomuz, 17 yıldır sürdürdüğü disiplinli, özverili, istikrarlı çalışma düzeni ile aikido camiasında saygı duyulan bir konuma gelmiştir.

5.Dan 2.Kademe Sensei Selçuk Kaplaner önderliğinde devam eden aikido çalışmalarımızla yüzlerce aikidoka yetiştirmiş olmanın gururunu yaşamaktayız.

Japonya İstanbul Başkonsolosluğu ile 2015 yılında başlayan birlikteliğimiz tüm hızıyla devam etmektedir. Her sene Japon haftası etkinliklerinde AİKİDO branşını temsil etmek için bizleri davet ederek onurlandırmaktadırlar. Bu bağlamda birlikte organize ettiğimiz seminer ve gösteriler sunmaktayız.

09 ARALIK 2021 günü Japonya İstanbul Başkonsolosu, Sayın Nishimaki Hisao bizleri hizmetlerimizden ötürü takdirname ile ödüllendirmişlerdir.

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan çalışma izin belgemizi,

Türkiye Wushu Federasyonu’ndan Aikido yeterlilik belgemizi,

Ataşehir Belediyesi’nden İşyeri açma ruhsatımızı,

Erenköy Vergi Dairesi’nden Vergi levhamızı alarak faaliyetlerimizi tamamen yasal çerçevede sürdürmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Öğrencilerimizin lisanslarını almaya-yenilemeye, kyu ve dan derecelerini federasyonumuza kayıt ettirmeye , antrenörlerimizin vize işlemlerini aksatmadan yapmaya özen göstermekteyiz.

Uyumlu ama güçlü , özgüveni yüksek ama saygılı, dengeli ve sabırlı bireyler yetiştirmenin en iyi yollarından biri olan AİKİDO’ ya layık olabilmenin yoğun gayreti içinde olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Bu yolda beraber yürüyebilmek dileklerimizle…