* Hiç düşünmeyin. Aikidoya başlayın. Özgün aikido gayet nezih bir aile ortamı sunuyor. Selçuk hoca her konuda ilgili ve yardımcı oluyor. İki çocuğum da heyecanla katılıyor derslere 6 aydır. Gerek beden ve gerekse ruhsal olarak gelişimlerine katkısı yadsınamaz. Veliler için de nezih bir ortam . Rahatça seyredebiliyorsunuz. Hülya hanımın güzel kahvesini yudumlayarak sohbet edebileceğiniz bir ortamı da mevcut. Tüm Özgün aikido ailesine teşekkürler.
İsmail Hakkı Konevi

* Oğlumun tabiri ile “Selçuk Sensei iç huzuru bulmuş”
Aydın Yuvalı

* İkiz oğullarım bu yıl başladılar. Ve müthiş bir gelişim yaşadılar. Gerek fiziksel gerek felsefi katkısı, kavrayışları geliştikce daha artacaktır. Selçuk hocamıza ve diğer hocalara katkılarından dolayı çok tesekkürler.
Erdem Çapanoğlu

* Son yıllara kadar düzenli spor yapmanın sadece sağlıklı ve formda kalmak İçin gerekli olduğu düşünülmekteydi. Oysa bugün düzenli spor yapan bireylerin okul yaşamından iş yaşamına kadar hayatın her alanında spor yapmayanlara göre daha başarılı oldukları gözlemlenmektedir. Üstelik bu sadece müsabakası olan sporlarla sınırlı değil, her tür düzenli fiziksel aktiviteyle bağlantılıdır. Michigan Eyalet üniversitesinden Dr.James Pivarnik tarafından 317 öğrenci üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, düzenli spor yapan çocukların (ve gençlerin) okuldaki sınav notları, spor yapmayanlara göre ortalama %30 daha yüksek olmuştur. Bu öğrenciler gözlemlendiğinde, sporun bu çocuklara öğrettiği sorumluluk alma, disiplin, liderlik, zamanı iyi kullanma, olumsuzluklarla başa çıkabilme ve yüksek özgüven gibi özellikleri sınıfa da taşıdıkları ve bunun akademik başarılarını önemli ölçüde arttırdığı tespit edilmiştir. New York, Rochester Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, düzenli yapılan spor, beyine doğru kan akışını artırarak sinir hücreleri arasında daha fazla bağlantı kurulmasını sağlar. Bunun sonucu olarak da kişinin konsantrasyonu artar, hafızası güçlenir, yaratıcılığı ve problem çözme yeteneği gelişir.
Hülya Serhatlı Kaplaner

* 7 yılı aşkın bir süredir oğlumun devam ettiği dojo da iyi bir Aikido eğitiminin yanısıra sevgili Selçuk hocamızın önderliğinde sevgi,saygi ve hoşgörü konusunda da kişisel gelişim kazanacağınız bir egitim merkezi olarak tercih edebilirsiniz. (Translated by Google) In addition to a good Aikido education in the dojo where my son has been going on for more than 7 years, you can choose as a training center where you will gain personal development in love, respect and tolerance under the leadership of our beloved teacher.
Hasan Türker